Su ve Yağ İtici Kimyasallar

YAPI KİMYASALLARI
SU İTİCİ & YAĞ İTİCİ KİMYASALLAR

Özellikler:

Su veya solvent bazlı su itici kimyasallar;

 • Yüzeylerde kuvvetli su geçirmezlik sağlar.
 • Silan & siloksan katkılıdır.
 • Şeffaftır, uygulandığı yüzeyde renk ve görünüm değişikliğine sebep olmaz.
 • Su buharı geçirimlidir, yüzeyin nefes almasına izin verir.
 • Zorlu iklim şartlarına dayanımı arttırır, UV direnci sağlar.
 • Yüzeyin kir tutma dayanımını arttırır ve kolay temizlenebilmesini sağlar.
 • Su, tuz, klor ve alkalilerin sebep olduğu yıpranmaya karşı korunma sağlar.

Kullanım Alanları:

İç ve dış mekânlarda uygulama alanları arasında;

 • Dekoratif tuğla, kiremit, gazbeton, doğal ve yapay taş yüzeyleri gibi su emici yüzeyler,
 • Mermer ve granit zeminler,
 • Atmosferik etkilerden korumak amacı ile tarihi eser, anıt, vb. yüzeyler,
 • Beton ve çimento sıva yüzeyler,
 • İzolasyon için silikat ve alçı bazlı malzemeler vardır.

ACHIBUILD CB ECO

Yeni nesil silan & siloksan bazlı su itici nano dispersiyon konsantresidir. Su ile seyreltilebilir. Yüksek ve orta alkali yapıda emici yapı malzemelerinde su geçirmezlik koruması sağlar. Düşük uçucu organik bileşen (VOC) içerir, yanıcı ya da zehirli değildir, çevre dostudur.

ACHIBUILD CREAM IP 15

% 15’ aktif madde içeren alkil silan bazlı, kremsi su itici maddedir. Çimento ve tuğla malzemeleri gibi düşük veya orta gözenekli, düşük veya orta alkali kompakt yapı malzemeleri için uygundur. Ürün küf önleyici ve yosun önleyici özelliklere sahiptir.

ACHIBUILD FCP

Birçok farklı yapı malzemesinin işlenmesinde kullanılabilen su ve yağ iticilik sağlayan koruyucu kimyasaldır. Yüzeyde herhangi bir görünüm değişikliğine neden olmadan, çok yüksek boncuklanma etkisi gösterir.

ACHIBUILD FW22

Yapılarda kullanılan doğal ve sentetik taşlar gibi emici, gözenekli malzemelerin korunmasında kullanılan reaktif organik polimerdir. Su ve yağ iticilik sağlar, yüzeylerin kir tutmasını engeller. Gıda teması için onaylıdır.

ACHIBUILD HS 100

Alçı bazlı malzemelerde ve alçıpan yüzeylerde kullanılan su geçirmezlik sağlayan koruyucu katkı maddesidir. Su buharı geçirgenliği sağlar, yüzeyde kir oluşumunu azaltır.

ACHIBUILD S 83

Duvarlar, seramik zeminler, doğal taş duvarlar gibi emici, gözenekli yüzeylerde kullanılan su ve yağ itici koruyucu üründür. Solvent bazlıdır, yüzeyde kir oluşumunu azaltır.

ACHIBUILD S 92

Özellikle dış cephelerde kullanılan tuğla, kiremit, ahşap yüzeyler, doğal taşlar, vb. yapı malzemelerinin korunmasında kullanılan solvent bazlı su itici üründür. Malzemeye çok iyi nüfuz eder, yüzey görünümde değişiklik yapmaz. Tuz korozyonuna, küfe ve asit yağmurlarına karşı yüzeyleri korur.

ACHIBUILD WE 50

Mineral bazlı alkali yapı malzemelerine su geçirimsizlik özelliği sağlayan koruyucu üründür. Su bazlıdır, VOC içermez. Su bazlı duvar boyaları için astar olarak kullanılabilir.

ACHIBUILD WE 50 P

Mineral bazlı alkali yapı malzemelerine su geçirimsizlik özelliği sağlayan koruyucu üründür. Su bazlıdır, VOC içermez. Yüzeyde görünüş değişikliği yapmaz, yüksek boncuklanma etkisi sağlar ve yapışma önleyici özellik kazandırır.