Parça Baskı

PARÇA BASKI
Achitex Minerva ,tekstil endüstrisinde geniş tecrübe sahibidir.   Yüksek performanslı ve çevre dostu, parça baskı için eksiksiz bir ürün yelpazesi geliştirmiştir. Ar-Ge laboratuarımız, son kullanıcının taleplerini ve ürünlerimizle çalışan dünya çapında moda markalarını dinleyerek, mükemmel teknik performansa sahip ürünler geliştirmektedir. Parça baskı serisi, mylar yapışkanı, aşındırmalar, yüksek performanslı elastik beyazlar, kaplama cilaları, şeffaf bazlar ve eksiksiz bir dizi ftalat içermeyen su bazlı ürünler içerir. Müşteri memnuniyeti ile kalite iç içe geçmiştir: laboratuarlarımız, olası sorunları çözmek ve her zaman ihtiyaçlarının ötesinde yeni formülasyonlar üzerinde çalışmak için müşterilerimizin emrindedir. Parça baskı yelpazesi aşağıdaki özel efekt serileri ile tamamlanır: Plast: pantone renk tonları yaratmaya yönelik bir veritabanı ile donatılmış, ıslak üstü ıslak baskı renk skalası Metalize Plast: (metalize) Gümüş, bronz ve sedef gibi özel efektler için plast Plast PK: dört renk baskı plast’ı Plast Fluo: fluoresan renkler Flash Beyazları, elastik malzemeler ve düşük füzyon Yüksek kalınlıklı Plast Bazlar, mat kaplama ve transferler.

EKOLOJİK AŞINDIRMA FPW SERİSİ

·         BASE FPW

Alt zemin için aşındırma baskıda şeffaf pat; koyu tonlar için % 4’e kadar Minerprint pigmentleri eklenebilir. Bu ürün, “Ekolojik aşındırma ürün gamının” bir parçasıdır, bu nedenle yıkama zorunluluğu olmadan formaldehitsiz baskı için uygundur. Aktivasyon için, % 6 REDOXONE FPW eklenmelidir.

·         WHITE FPW

Ekolojik aşındırma baskıda yüksek örtücülük ve yumuşak tuşede beyaz pat. Son beyaz ve zemin beyazı olarak kullanılabilir. Bu ürün, “Ekolojik aşındırma ürün gamının” bir parçasıdır, bu nedenle yıkama zorunluluğu olmadan formaldehitsiz baskı için uygundur. Aktivasyon için, % 6 REDOXONE FPW eklenmelidir.

·         DISCHARGE FPW

Çok parlak ve düzgün baskılar ve iyi renk veriminde nötral aşındırma baskı patı. Ürün REDOXONE F PW ile aktive edilir. Baskısı formaldehit salınımı yapmaz, bu da en katı gerekliliklerin bile karşılanabilmesini sağlar. Renk parlaklığı ve tuşede en iyi sonuçlar için, REDOXONE F PW çok iyi çözülmelidir ve fiksleme 170-180°C sıcaklıkta 3 dakika süreyle yapılmalıdır.

·         DISCHARGE BASE ECO

Aşındırma baskıda zemin için kullanılır. Koyu tonlar için, %4 Minerprint pigmenti ile renklendirilmelidir. Discharge Base ECO formaldehit içermez, bu nedenle baskıdan sonra yıkama gerektirmez. % 3-6 Reducing Agent ECO ileaktive edilir.

·         DISCHARGE ECO

Aşındırma baskıda nötral pat; çok parlak, düzgün ve iyi renk verimi ile sonuçlanır. % 3-6 Reducing Agent ECO ile aktive edilmelidir. Yumuşak tuşe ve parlak renk için Reducing Agent ECO’nun çok iyi çözülmesi gerekir ve polimerizasyon, yaklaşık üç dakika süreyle 170°-180°C’lik bir sıcaklıkta gerçekleştirilmelidir.

GELENEKSEL AŞINDIRMA ÜRÜNLERİ

·         DISCHARGE WHITE SR

Çok yüksek örtücülükte ve yumuşak tuşede kullanıma hazır beyaz aşındırma baskı patı. Yüksek çalışılabilirliği ile çok ince şablonlarla basılabilir ve yüksek beyazlık sağlar. Discharge White SR % 5 Reducing Agent Z ile aktive olur. (işlem sırasında ve bitmiş baskılı üründe koku oluşumu azdır). Aşındırma ve fikse 150°C’de 3 dakika gereklidir.

·         SOFT DISCHARGE

Aşındırma baskı için kullanıma hazır baskı patı. Sadece Reducing Agent Z (%5-10) eklenmelidir; çok kararlıdır ve renkli aşındırma baskıda yumuşak tuşe ile birlikte iyi haslık verir.

·         DISCHARGE SRL

Aşındırma baskı da kullanıma hazır baskı patı. Reducing Agent Z ile birlikte kullanılır, renkli aşındırma baskıda iyi haslık verir.

ELASTİK BASKI ÜRÜNLERİ – SR 301 SERİSİ

·         WHITE SR 301

Su bazlı, PVC ve ftalat içermeyen, kullanıma hazır beyaz ve elastik baskı patı. Çok yüksek örtücü etki, çok yüksek elastikiyet, yumuşak tuşe ve mükemmel çalışma kabiliyeti sağlar.

·         COVERING AGENT SR 301

Su bazlı, PVC ve ftalat içermeyen, kullanıma hazır elastik baskı patı. Çok yüksek örtücü etki, çok yüksek elastikiyet ile yumuşak tuşe ve mükemmel akıcılık sağlar. Renkli efektler için, Minerprint pigmentleriyle eklenerek tonların çok yüksek bir parlaklık elde edilebilir.

·         TRANSPARENT SRI 301

Su bazlı, PVC ve ftalat içermeyen, kullanıma hazır şeffaf baskı patı. Çok yüksek şeffaflıktaki pata Minerprint pigmentleri eklenirse parlaklığı çok yüksek düzeyde korur. Yüksek elastikiyet, yumuşak tuşe ve mükemmel çalışma kabiliyeti sağlar.

ELASTİK BASKI ÜRÜNLERİ – SR ND SERİSİ

·         WHITE SR ND

Parça baskıda mükemmel ve üstün akıcılıkla birlikte, kullanıma hazır beyaz baskı patı. Ürün su bazlıdır, PVC ve ftalat içermez, kurşun ve formaldehit içermez; Şablonların kurumasını azaltarak uzun süreli duruşlarda tekrar çalışma imkanı sağlar. “Su bazlı Plastisol” gibi düşünülebilir, şablonlar saatlerce kullanım sonrasında bile sadece suyla kolayca yıkanabilir. White SR ND çok elastiktir, çok yüksek örtücülükte ve çok düşük yapışkanlığa sahip olduğundan su bazlı ürünlerin genel yumuşak tuşesini koruyarak çok ince şablonlarla basılabilir.

·         WHITE SR ND EXTRA

WHITE SR ND’nin yeni formülü, standart ürünle aynı basılabilirlik performansına sahiptir fakat çok daha gelişmiş bir örtücülükle daha pürüssüz bir tuşe ve daha fazla elastikiyet sağlar. Ürün –tüm SR ND serisi gibi OEKO TEX ve GOTS gibi en katı çevre standartlarına uygundur.

·         COVERING AGENT SR ND

Kullanıma hazır su bazlı baskı patıdır. PVC, ftalat, kurşun ve formaldehit içermez, yüksek örtücülük, elastikiyet ve parça baskıda mükemmel akıcılığa sahiptir. Renkli efektlerde Minerprint pigmentleri eklenerek yüksek parlak renkler sağlanabilir. Çok yumuşak ve çok elastik tuşe verir. İnce şablonlar (90-100 iplik / cm) için uygundur. Şablonların kurumasını azaltarak uzun süreli duruşlarda tekrar çalışma imkanı sağlar. “Su bazlı Plastisol” ürünler gibi düşünülebilir.

·         TRANSPARENT SR ND

Parça baskıda yüksek elastikiyet ve üstün akıcılığa sahip kullanıma hazır şeffaf baskı patı. Renkli efektlerde Minerprint pigment eklenerek yüksek parlak renkler sağlanabilir. Son tuşe çok yumuşak ve elastiktir, ince şablonlar için uygundur. Ürün su bazlıdır, PVC, ftalat, kurşun ve formaldehit içermez. Şablonların kurumasını azaltarak uzun süreli duruşlarda tekrar çalışma imkanı sağlar. “Su bazlı Plastisol” ürünler gibi düşünülebilir.

ELASTİK BASKI ÜRÜNLERİ – ELASTİL SERİSİ

·         BACKGROUND ELASTIC

Kuru baskı üstüne tekrar ıslak baskıda kumaşlar ve diğer hazır ürünler arasında “zemin” olarak kullanılan, kullanıma hazır parça baskı patı. Hafif elastik özellik gösterir; dolayısıyla beyazlar ve laklar gibi birçok örtücü üründe elastikiyet ve tuşe düzgünlüğü iyileştirmek için önerilir.

·         WHITE ELASTIL EXTRA

Parça baskı için kullanıma hazır beyaz, elastik baskı patı. Oeko-Tex 100 Sınıf 1 standardı için uygundur.

·         WHITE ELASTIL FG

Beyaz, örtücü, elastik efektler için kullanıma hazır su bazlı beyaz baskı patı. PVC ve ftalat içermez. Sürtünme ve yıkama haslığı çok iyidir. Son derece yüksek, saf ve parlak beyazlık verir.

·         WHITE SR KF

Mükemmel örtücülük ve elastikiyete sahip kullanıma hazır beyaz baskı patı. Son tuşe yumuşak ama “kuru hislidir”. Ürün, varaklarını ısı transferini engelleyebilir. Seyrelttikten sonra, giysi uygulamaları için püskürtülerek bile uygulanabilir.

·         COVERING AGENT ELASTIL FG

Koyu renk yüzeylerde çok yüksek örtücülük ve yüksek elastiklik özellikte, PVC ve ftalat içermeyen kullanıma hazır su bazlı,baskı patı. Renkli efektler için, Minerprint pigmentleriyle yüksek parlak tonda renkler elde edilebilir. Sürtünme ve yıkama haslığı çok iyidir.

·         EMULSION SR KF

% 7 oranında Minerprint pigment eklenebileceğinden, koyu tonlarda baskı için yumuşak baskı baz patı. Çoğunlukla, genel baz patlarının çok düşük haslık gösterdiği, yüksek seviyede safsızlık kalıntısına sahip yüzeylerde kullanılması önerilir.

·         SOFT PASTE LBR

PU bazlı, mükemmel özellik ve haslığa sahip elastik, parlak, 3D efekti gibi özel efektlerde kullanıma hazır baskı patı. Oeko-Tex 100 Sınıf 1 standardı için uygundur.

·         TRANSPARENT ELASTIL FGI

Nötral, şeffaf ve yüksek elastikliğe sahip, kullanıma hazır su bazlı, PVC ve ftalat içermeyen baskı patı. Renkli efektler için, Minerprint pigmentleri ile yüksek parlak tonda renkler elde edilebilir. Sürtünme ve yıkama haslığı çok iyidir.

·         WHITE FLEX

Beyaz, örtücü, elastik efektler için kullanıma hazır su bazlı beyaz baskı patı. PVC ve ftalat içermez. Sürtünme ve yıkama haslığı çok iyidir. Son derece yüksek, saf ve parlak beyazlık verir.

·         WHITE SUPERFLEX M

Hızlı polimerizasyon elde etmek için geliştirilmiş elastik beyaz (1.5 dakika 160°C). Formülasyonu, bu ürünün kısa fikse veya kızılötesi lambalarda da kullanılabilmesini sağlar. Likra ve elastan gibi elastik kumaşlar için uygundur. Elastikiyeti ve örtücü özelliği ile baskıda pürüssüz ve kaygan bir tuşe sergiler. 90 mesh/cm’e kadar baskı mümkündür.

DÜŞÜK SICAKLIKTA FİKSELENEBİLEN ÜRÜNLER

·         WHITE 110

Düşük fikse sıcaklığı ile kullanıma hazır beyaz, yumuşak elastik tuşede baskı patı. Oeko-Tex 100 Sınıf 1 standardı için uygundur.

·         CATALYST AT5

PASTE AT5 gibi Pu binder ya da akrilik binder içeren pigment baskı patları için çapraz bağlayıcı; yaş haslığı arttırır. Özellikle sentetik kumaşlar ve PVC üzerine uygulama için geliştirilmiştir.

·         SOFT PASTE 110

Düşük fikse sıcaklığı ile yumuşak tuşede kullanıma hazır pat.

·         SOFT PASTE AT5

Özellikle doğal kumaş, sentetik kumaşlar, PVC ve Vinil üzerine baskıda önerilen, nötr, su bazlı kullanıma hazır baskı patı; CATALYST AT5 ilavesiyle, düşük sıcaklıklarda (130°C) ve hatta oda sıcaklığında fikse yapmak mümkündür.

EK ÖZEL EFEKT ÜRÜNLERİ

 • CRACKING WHITE SR

  Beyaz “manuel çatlak efektleri” için kullanıma hazır baskı pastası. Basılı malların tutumu, son derece katıdır ve etkiyi arttırmak için kurutma uygulanabilir. Cracking White SR, çok yüksek bir örtücü etkiye ve mükemmel akıcılığa sahiptir; kumaş üzerinde en yüksek ürün birikmesi ve sonuç olarak daha yüksek çatlama efekti sağlamak için açık şablon kullanılması önerilir.

 • MINERBOND GP

  Son derece yumuşak tutum ve yüksek yapışkanlık ile mylar folyo aktarımı için yapışkan. Kalıcı bir yapıştırıcı olan mylar folyoları, bastırarak veya baskı işleminden sonraki gün bile kalandırlanarak aktarılabilir. Minerbond GP, PVC, ftalat ve formaldehit içermez.

 • S SOFT PASTE WST

  Çok yumuşak ve parlak baskılar için, kullanıma hazır baskı pastası. Sürtünme ve yıkamaya karşı çok iyi haslık, yüksek akıcılık. Sadece istenilen miktarda Minerprint pigmentleri eklenmesi yeterlidir.

 • SOFT PASTE NFO

  Çok yumuşak ve parlak baskılar için, kullanıma hazır, formaldehit içermeyen baskı pastası. Sürtünme ve yıkamaya karşı çok iyi haslık, yüksek akıcılık. Sadece istenilen miktarda Minerprint pigmentleri eklenmesi yeterlidir.

 • SOFT PASTE CMX

  Ekstra yumuşak tutumlu ve renk verimliliği yüksek, kullanıma hazır baskı pastası. Oeko-Tex 100 Sınıf 1 standardı için uygundur.

 • SOFT PASTE NS

  Çözücü içermeyen, kullanıma hazır baskı pastası. Oeko-Tex 100 Sınıf 1 standardı için uygundur.

 • SOFT PASTE SD

  Kullanıma hazır nötr baskı pastasıdır; keskin ve solmaz baskı için Minerprint pigmentlerle renklendirilebilir; örtücü değildir; beyaz veya açık tonlu zeminler için önerilir; haslık düzeyi yüksektir.

 • CRACKING TRANSPARENT SR

  “Manuel çatlak efekti” için kullanıma hazır baskı pastası; Minerprint pigmentleri eklenirse, aydınlık ve parlak renk efektleri verir. Daha iyi bir efekt elde etmek için, genellikle Cracking White SR’nin ilk katmanının üzerine basılır. Çok yüksek akıcılığa sahiptir, çok ince şablonlar için uygundur.

PLAST SERİSİ

·         PLAST BASE EL

Pürüzsüzlük efektli 3D baskı için Plastisol baz. Son derece yüksek şeffaflığı sayesinde, tipik olarak “lens efekti” için kullanılır.

·         PLAST BASE HT

Kareli efektli 3D baskı için Plastisol baz.  Son derece şeffaf ve ince şablonlar için uygundur.

·         PLAST BASE TR

Transfer için yapışkan olarak kullanılmaya yönelik, ftalat içermeyen Plastisol şeffaf baz. Plast Base TR ile yapılan baskılar, yıkamaya karşı yüksek direnç ile son derece yumuşak ve esnek olacaktır. Transfer folyosu özelliği vermek için Plast ve PMX renk skalası ile birlikte kullanılabilir veya bunlara eklenebilir.

·         NEUTRAL PLAST

Plast renk skalalarıyla indirgeyici olarak kullanılmaya yönelik ftalat içermeyen Plastisol şeffaf baz. Renklerin viskozitesini değiştirmediği ve orijinal tasarım efektini korumasını sağladığı için, çoğunlukla Plast PK proses renkleri için indirgeyici olarak önerilir.

·         PLAST MATT

Mat efektleri arttırmaya yönelik, ftalat içermeyen Plastisol baz. Plast ve PMX renk skalalarının indirgeyicisi olarak kullanılmak içindir.

·         PLAST DROP

Elastikliği arttırmak ve kürleme süresini 130° C’ye düşürmeye yönelik, ftalat içermeyen Plastisol baz. Son derece şeffaftır ve yüksek bağlayıcı içeriğine sahiptir.

·         PLASTFOAM

3D efektleri için, ftalat içermeyen Plastisol köpüklenir baz. Kabarıklık efektlerine çok yakın ve belirgin etkisi katmak için Plast renk skalalarına eklenmelidir. Transfer ürünleri ile birlikte basılmak için uygundur.

·         PLAST WHITE AG

Ftalat içermeyen, yumuşak tutumlu Plastisol kapatıcı beyaz, en alt beyaz ve son beyaz olarak kullanılabilir. Akıcılığı yüksektir, ürüne su bazlı benzeri bir beyaz efekti veren çok ince şablonlarla (100/120 iplik / cm’ye kadar) kullanılabilir. Şok kurutmada çok hızlıdır.

·         PLAST WHITE EL

Ftalat içermeyen, Plastisol elastik beyaz. Çoğunlukla elastik yüzeyler için önerilir, akıcılığı yüksektir ve şok altında çok hızlı kurur.

·         PLAST WHITE LF

En alt beyaz ve son beyaz için uygun, ftalat içermeyen, Plastisol düşük füzyon (130° C). Son derecede kapatıcı ve şok kurutmada çok hızlıdır; üst baskılı patlar üzerindeki oldukça düşük etkisinden dolayı şablonlar arasında çoklu parlamalı baskı için önerilir.

·         PLAST COVERING

Açma patı olarak kullanılmaya yönelik, ftalat içermeyen Plastisol örtücü baz.  Örtme etkisini etkilemeksizin, Plast renk skalalarının viskozitesini azaltmak için kullanılabilir. Plast renk skalasında %20 Covering Plast örtme etkisini arttırır. Baskılı tonlara “su etkisi” vererek yumuşatıcı olarak da kullanılabilir.

·         PLAST ECOWHITE

Ftalat içermeyen, en alt beyaz ve son beyaz olarak kullanılabilir Plastisol yüksek örtücü beyaz Şok kurutmada çok hızlıdır, çoğunlukla yapağı için önerilir.

·         PLAST BASE G

Parıltılı baskı veya son parlaklık etkisi için, ftalat içermeyen Plastisol baz, Son derece şeffaftır ve ince şablonlu 3D baskı için de uygundur.

·         THINNER

Tüm PLAST ürün serilerinin viskozitesini azaltmaya yönelik çözücü bazlı seyreltici.

·         LUBRILAC PLAST

Tüm PLAST ürün serilerinin viskozitesini azaltmaya yönelik ftalat içermeyen inceltici.

PLAST

Islak üzerine ıslak baskı için Renkli Plastisol sistemi.

Kullanıma hazır renklerden oluşan yarı kapatıcı bu seri hem saf hem de pantone formülasyonunu kullanabilir ve tüm pantone renklerin kolaylıkla gerçekleştirilebilmesini sağlar.

PLAST serisi ftalat içermez.

PLAST EKSTRA ÖRTÜCÜ

Koyu renk arka plan üzerine direkt baskı için, PLAST PMX’e alternatif olarak sunulan, ekstra kapatıcı renkler.

Ftalat içermez.

PLAST FLUO

Fluoresan efektli, parlak ve kapatıcı renkler.

Ftalat içermez.

PLAST PK

Proses renkli baskı için geliştirilmiş Plast’tır, ftalat içermez.

NEUTRAL PLAST ile kullanılmaya yönelik yoğun renkler.

SİLİKON BAZ

·         MINERSIL TR A

Silikonik şeffaf baz; özellikle 3 boyutlu, PVC içermeyen parlak efektler için önerilir. Son derece şeffaf ve elastiktir ve (katalize edildiğinde) tam çalışma vardiyası boyunca baskı yapmaya yetecek kadar uzun kap ömrüne sahiptir. Baskıya hazır hale gelebilmesi için, Minersil TR A’nın MINERSIL CA TB ile 1: 1 oranında katalize edilmesi gerekir.

·         MINERSIL CAT B

Minersil silikon patları serisi için katalizör; gereken ürün ile 1: 1 oranında karıştırılır. Katalize edilen ürünler düşük sıcaklıkta (100°C) fikslenebilir ve 24 saat kap ömrüne sahiptir.

·         MINERSIL FOAM

3D efektler (kabartma) için ve Minersil serisinden bir ürününün opaklığını arttırmaya (matlık efekti) yönelik, PVC içermeyen için silikon köpük baz. 3D efektler son derece esnek ve örtücüdür. Baskıya hazır hale gelebilmesi için, MINERSIL FOAM’ın MINERSIL CAT B ile 1: 1 oranında katalize edilmesi gerekir.

·         MINERSIL WHITE A

PVC içermeyen, zemin ve final beyazı olarak uygun, silikonik beyaz baz. Son derece örtücü ve elastiktir; her türlü elastik yüzey üzerine baskıda önerilir.

·         MINERSIL BLACK / BLUE / RED / YELLOW

Tüm MINERSIL ürünlerinde % 4’e kadar kullanılmak üzere silikon içinde, konsantre pigment dispersiyonu; daha yüksek oranı düzgün olmayan baskıya neden olabilir.