Hazırlama,Boyama ve Apreleme Yardımcı Donanımları

HAZIRLAMA, BOYAMA VE APRELEME
Achitex Minerva S.p.A., tüm tekstil hazırlama, boyama ve apre işlemelerini gerçekleştirmek için geniş yardımcı ürün yelpazesi sunmaktadır. Bu ürün yelpazesi, son zamanlarda, bir yandan zaten kapsamlı olan bilgi birikimimizi entegre etmemize imkan verirken diğer yandan müşterilere verilen servis desteğini iyileştiren tekstil firması Lamberti SpA’nın satın alınmasıyla daha da genişlemiştir. Şirket doğal, sentetik ve yapay liflerin işlenmesi, kumaş, örgü, iplik ve giysiler gibi yüzeylerin işlenmesi için uygun ürünler sunmaktadır. Laboratuar teknisyenlerimiz sürekli olarak pazar ve müşterinin taleplerini karşılayabilecek gelişmiş formülasyonlar ararken, çevreye saygıyı da hiçbir zaman elden bırakmamaktadırlar.

Apreleme Maddeleri

·         FINISH 36 L

Kararlılığı yüksek, silikonlu hafif reaktif mikro emülsiyon. Kolloidal bir çözelti gibi görünür. Reçineler ve iyonik olmayan / katyonik apreleme ürünleri ile karıştırılabilir. Kaygan ve pürüzsüz dokunuş sağlar, beyazlık derecesini etkilemez.

·         FINISH 36 M CONC

Kararlılığı yüksek, yüksek konsantrasyonlu, hafif reaktif silikonlu mikro emülsiyon. Kaygan ve pürüzsüz bir tuşe sağlar ve beyazlık derecesini etkilemez.

·         FINISH 40

Genel amaçlı apreleme maddesi. Mükemmel bir tuşe sağlar, kalandırlama sonrası parlaklığı ve dikilebilirliği arttırır. Beyazlık derecesi ve boyalı yüzeylerin rengi üzerinde hafif bir etkiye sahiptir. Fularlama ve çektirme uygulaması için uygundur.

·         FINISH 80 L

Silikonlu reaktif mikro emülsiyon. Çok yumuşak ve kaygan bir tuşe sağlar ve beyazlık derecesini etkilemez. Çoğunlukla yün için önerilir.

·         FINISH CFR

Katyonik yumuşatıcılarla birlikte kullanılan silika; fularlama ve çektirme işlemleri için uygundur.

 

·         FINISH GT

Yağlama maddesi. Lifler arasındaki kaymayı artırır, bu nedenle pamuk, keten iplikler ve bunların karışımlarının ıslak parafinlenmesinde faydalıdır. Denim boyama işleminde halat açmada çok etkilidir.

·         FINISH IN

Plastikleştirilmemiş, orta molekül ağırlıklı vinilik reçine emülsiyonu. Beyazlık derecesi üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Dolgun ve katı bir tuşe sağlar. Fularlama uygulaması için uygundur.

·         FINISH N 46

Kararlılığı yüksek, hafif reaktif silikonik nano emülsiyon. Reçineler ve iyonik olmayan / katyonik apreleme ürünleri ile karıştırılabilir. Kalıcı etkili, ferahlatıcı tuşe ve hidrofilite sağlar.

·         FINISH NSJ

Tüm doğal elyaflara ve bunların karışımlarına dikiş kolaylığı sağlamaya yönelik, tonu ve beyazlık derecesini etkilemeden yumuşak tuşe ve parlaklık efekti veren apreleme yardımcıları. Örme ürünlere esneklik kazandırır, yüksek türbülanslı makinelerde bile köpürme yapmaz.

·         FINISH NV

Örme ürünlerin dikilebilirliğini arttırmaya yönelik apreleme yardımcıları. Fularlama ve çektirme ile uygulanabilir. Beyazlık derecesini ve boyanmış yüzeylerin rengi üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

·         FINISH P 29

Bitirme yardımcı maddesi, amfoterik katyonize yumuşatıcıların ve silikonlu yumuşatıcıların özelliklerini birleştirir. Fularlama ve çektirme ile uygulanabilir. Yüzeye boya migrasyonuna neden olmaz. Hav yükseltme için uygundur.

·         FINISH PNI

Yüzeylere zengin dokunuş veren, iyonik olmayan poliüretan emülsiyonu. 

·         FINISH S 50

Amin fonksiyonlu silikon makro emülsiyon. Elastomerik bir tuşe sağlar. Doğal ve sentetik lifler üzerine fularlama uygulaması için uygundur.

·         FINISH SHT

Yağımsı tuşeli sıvı yumuşatıcı. Apreleme işlemleri sırasında, soğuk sıcaklıkta bile köpük oluşumunu önler. Çektirme uygulaması için uygundur.

·         FINISH SJ

Tüm doğal lifler ve bunların karışımlarının dikilebilirliği arttırmaya yönelik, tonu ve beyazlık derecesini etkilemeden yumuşak tuşe ve parlaklık efekti veren apreleme yardımcıları. Örme ürünlere elastikiyet verir.

Yumuşatıcılar

·         ACHITSOFT AI

Özellikle pamuk ve karışımlarında daha etkili olup tüm elyaf çeşitlerinde kullanılabilen yumuşatıcı. Hidrofiliteyi azaltmaz, boyanmış yüzeylerin beyazlık derecesi ve rengi üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Çoğunlukla, şardonlama veya taşlama gibi başka mekanik işlemlerden geçmesi gereken kumaşlar için önerilir.

·         ACHITSOFT MCA

Çoğunlukla akrilik ve pamuk lifleri için, iplik ve kumaşlar için sıvı sübstantif yumuşatıcı. Dolgun ve yağsı bir tuşe sağlar. Elektrolitlere ve yüksek sıcaklıklara karşı yüksek dayanıklılık olup beyaz derecesi üzerinde hafif bir etkiye sahiptir.

·         ACHITSOFT TE

Her çeşit lif için sıvı yumuşatıcı. Hoş ve hafif yağlımsı bir tuşe sağlar; fularlama ve çektirme ile uygulanabilir. beyazlık derecesi üzerinde hafif bir etkiye sahip olup, optik beyazlatıcılarla birlikte kullanılmaya uygundur.

·         ACHITSOFT WP

Her türlü kumaş için yumuşatıcı, çoğunlukla yün makaralar ve yün / akrilik karışımları için uygundur. Yumuşak ve hoş bir tuşe sağlar, makaralardaki filtrasyon problemlerini azaltır.

·         ACHITSOFT CN

Katyonik apre maddesidir; proteik, selülozik ve sentetik lifler ve bunların karışımları için uygundur. Çoğunlukla keçeleşme önleyici ile işlenmiş yünün aprelenmesi veya süper yıkama işlemleri için önerilir. Ana özellikleri: yumuşak ve ipeksi tuşe; renk tutmazlık; fularlama veya çektirme ile kullanılabilme; reaktif reçineler ve bunların katalizörleri ile uyumluluk.

·         FINISH C 203

Dolgun ve kabarık tuşe için yumuşatıcı, her türlü liften iplikler, dokuma ve örme kumaşlar için önerilir. Ana özellikleri: yumuşak, kabarık, pürüzsüz ve kaygan tuşe, boncuklanma önleyici etki, renklerin tonunu etkilememe. Airo tipi makinelerde ve “sepet” uygulamalarında kullanılabilir.

·         FINISH SILK

İpek proteinli özel katyonik yumuşatıcı. “Kabarık dokunuş” verir, çoğunlukla selülozik, yün, ipek için uygundur.

İP İZİ ÖNLEYİCİ MADDELER

·         ACHITFLOW L

İp izi önleyici madde ve yağlama maddesi. Aşınmaları önler ve lifler arasındaki sürtünmeyi azaltır, banyo oranını azaltarak yumuşak bir tuşe sağlar.

·         NOVALUBE AM

İp izi önleyici madde. Sentetik, selülozik ve proteik elyaflar üzerinde yapılan boyama ve bitirme işlemleri boyunca kırışıklık oluşumunu engeller. Yün ip boyamada, keçeleşme karşıtı madde olarak etki eder.

Konfeksiyon ürünü işlemleri için uygundur.

·         TEXLUBE EXTRA – TEXLUBE EXTRA LIQ

Her tür elyaf için ip izi önleme maddesi. Yumuşak ve pürüzsüz bir tuşe sağlar.

·         TEXLUBE LS 51

Selülozik elyaf, polyester, asetat ve asetat/viskon karışımları için yüksek konsantrasyonlu, doğal bazlı ip izi önleme maddesi. Kaygan ve ipeksi bir tuşe verir.

·         TEXLUBE TF CONC

Sentetik ip izi önleme maddesi. Sentetik liflerin hidrofil özelliğini arttırır ve poliamidin boyanması sırasında kırışıklık oluşumunu önler.

Boyama Yardımcıları

·         KALTEX A – KALTEX C

Yün, ipek ve poliamid boyama için asit donör. PH değerini alkaliden aside kontrollü bir şekilde azaltır, boyarmadde çekimini arttırır ve mükemmel düzgünlük sağlar. 

·         POLIACID GS CONC – POLIACID GS EC – POLIACID GSM EC

Yün, ipek ve poliamid boyama için asit donör. PH değerini alkaliden aside kontrollü bir şekilde azaltır, boyarmadde çekimini arttırır ve mükemmel düzgünlük sağlar. 

 

·         POLIACID GS X – POLIACID VAX

Yün, ipek ve poliamid boyama için asit donör. PH değerini alkaliden aside kontrollü bir şekilde azaltır, boyarmadde çekimini arttırır ve mükemmel düzgünlük sağlar. Açık tonlar için uygundur.

·         UNILAM PE 1049

Polyester üzerine dispers boyalar için fikse hızlandırıcı. Renk verimini ve parlaklığı arttırır. Kumaşlar ve örme ürünler için uygundur, genellikle yüksek sıcaklıklı işlemler için önerilir.

Optik Beyazlatıcılar

·         BLANCOGEN 2VB LIQ

Mavimsi / mor nüanslı optik beyazlatıcı. Kontinü işlemlere uygun olarak selülozik elyaflar uygulanır. Güçlü asit pH’a dayanıklıdır.

·         BLANCOGEN BBF B LIQ

Mavimsi / mor nüanslı optik beyazlatıcı. Kontinü işlemlere uygun olarak selülozik liflerde kullanılmaya uygun.

·         BLANCOGEN BUL

Nüanssız optik beyazlatıcı. Kontinü Kontinü işlemlere uygun olarak selülozik liflerde kullanılmaya uygun. Nötr-hafif mavimsi nüans.

·         BLANCOGEN CTS CONC

Selülozik elyaflar için optik beyazlatıcı, fularlama ve bekletme işlemleri için uygundur. Nötr-hafif mavimsi nüans.

DETERJANLAR

·         ACHITERGE F 47

Yüksek performanslı deterjan, ıslatıcı ve dispersiyon maddesi.Genellikle reaktif boyalarla boyama sonrası yıkama sabunu olarak kullanılır.

·         ACHITERGE NS N

Sürekli olmayan prosesler için, köpürmeyen deterjan ve ıslatıcı madde. Yüksek türbülanslı makineler için uygundur ve her tür elyaf üzerinde boyama ve baskı sonrası yıkama sabunu olarak kullanılır.

·         ACHITERGE PA

Klorlanmış veya klor reçineli yünün nötrleştirilmesi için uygun deterjan. pH tamponu görevi görür, tam nötrleştirme sağlar ve elyafı korur.

·         ACHITERGE S LIQ

Pamuk/polyester ve pamuk/likra karışımlarında silikonlu ve silikonsuz yağların giderilmesinde mükemmel etkili solvent bazlı deterjandır. Aromatik türevler içermez.

·         ACHITERGE TB

Makine temizliği amaçlı deterjan. Yüksek yoğunluklu ve kalıcı köpük üretir, tüm tekstil makineleri için uygundur.

·         ACHITERGE TX

Köpüklenme düzeyi düşük, kolay biyobozunur, silikon içermeyen deterjan. İyi temizleme gücüne sahiptir, alkali ortamda ıslatıcı olarak işlev görür. Bir çok boyama yardımcı maddeleri ile uyumludur.

·         ECOPON 4711

Köpüklenme düzeyi düşük, silikon içermeyen mükemmel ıslatıcı ve deterjan. Alkali koşullar altında kararlıdır. Her çeşit elyaf ile uyumludur ve reaktif boyamaya   uygun sabundur.

·         ECOPON APL

Temizleme, ıslatıcı ve çözücü madde. Köpürmez, kolay biyobozunur üründür. Çoğunlukla pamuk ve pamuk karışımı örme ürünlerin hazırlanması için uygundur.

·         ECOPON LO

Yüksek dispersiyon etkisine sahip deterjan ve ıslatıcı. Köpüklenme düzeyi düşüktür, elyafa yüksek hidrofilite sağlar. Kostik soda çözeltilerine karşı kararlılığı yüksektir, pamuklu haşıl sökme, pişirme ve ağartma ve yün için uygundur.

·         ECOPON PC

Temizleme, ıslatıcı ve çözücü madde. Non-iyonik bazlıdır, köpüklenme düzeyi düşük, kolay biyoçözünür yüzey aktif maddedir.

·         ECOPON SOL – ECOPON SOL C

Non-iyonik yüzey aktif madde bazlı, yüksek derecede ekolojik deterjan ve ıslatıcı maddeler. Başta poliamid / likra için olmak üzere, her türlü elyaf için uygundur. Düşük sıcaklıklarda bile yağların çıkarılmasında etkilidir, düşük köpüklenme.

·         ECOPON STA LIQ

Köpüklenme düzeyi düşük, deterjan, ıslatıcı ve hidrojen peroksit dengeleyici. Kostik sodaya karşı yüksek kararlılık. Çoğunlukla yünlü ağartma işlemleri için önerilir.

·         LAVAPRINT 47

Reaktif boya ile baskıya uygun deterjan ve sabunlama maddesi. Baskı patlarında çözünürlük sağlar, boyanın tekrar çökmesini önler.

·         LAVAPRINT MF

Reaktif baskıda kullanılmaya uygun deterjan ve sabunlama maddesi. Haslığı arttırır ve boyanın tekrar çökmesini önler.

·         LAVAPRINT SMA

Reaktif baskıda kullanılmaya uygun deterjan ve sabunlama maddesi; boyanın tekrar çökmesini önler.

KÖPÜK GİDERİCİ / HAVA GİDERİCİ MADDELER

·         DEFOAMER AC – DEFOAMER AC LIQ

Yüksek etkili silikonlu köpük kesici. Su arıtma tesisleri için uygundur.

·         DEFOAMER BS – DEFOAMER BS SUPER

Silikonlu köpük kesici. HT prosesleri için uygun değildir.

·         DEFOAMER EF

Boyama işleminde hava giderme ve köpük kesici, ıslatıcı madde. Yüksek sıcaklıklara ve asit veya kuvvetli alkali koşullara dayanıklıdır.

·         DEFOAMER FC J

Yüksek türbülanslı makinelerde kullanılmaya uygun ve yüksek sıcaklığa dayanıklı silikonlu köpük kesici. Tüm boyama kimyasallarıyla uyumludur.

·         DEFOAMER FO NS

Silikonsuz köpük kesici. Genellikle yüksek sıcaklık (130°C üzeri) ve yüksek türbülanslı makineler için önerilir.

·         DEFOAMER US

Genel amaçlı silikonlu köpük kesici; HT işlemleri için uygun değildir. Suda kolaylıkla seyreltilebilir ve su arıtma tesislerinde kullanılabilir.

·         ECOPON BTK

Çok etkili ıslatıcı ve hava giderici madde. Özellikle çok kalın bobinlerde kullanılmaya uygundur. Suda emülsiyonlaşma eğilimi gösterir.

·         ECOPON IBS

Non-iyonik hava giderme ve yüksek verimli ıslatıcı, silikon ve fosfor içermez. Pamuklu ve pamuk karışımlı kumaş ve ipliklerin hazırlanmasında ıslatma / hava giderme maddesi olarak uygundur; deterjanların ıslatma etkisini arttırır.

·         NOVAFOAM NS 911 V

Silikon ve mineral yağ içermeyen köpük kesici, uygulamada ön seyreltme gerektirmez. Nötr, asitli ve hafif alkali koşullara dayanıklı, yüksek ölçüde biyobozunur bir köpük kesicidir.

·         DEFOAMER VO

Bitkisel yağ bazlı köpük kesici, silikon içermez. Genellikle haşıllama, ağartma, ovma / yıkama tekneleri, yüksek basınçlı boyama, baskı, finish için önerilen mükemmel köpük kesici. Asidik veya alkali koşullara ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır.

DİSPERSİYON MADDELERİ

·         CELAPON CRN CONC

Reaktif, vat, naftol boyalı iplikler ve kumaşlar için yüzey aktif bazlı sabunlama maddesi. Sürtme haslığı ve parlaklığı iyileştirir. Ca ve Mg tuzlarına karşı iyi dağılma özelliğine sahiptir, selülozik liflere karşı yüksek bir hidrofilite verir.

·         DISPERSANT O 12

Çoğunlukla polyester boyama için önerilen, dispersiyon maddesi. Çok açık tonlarda bile sararma olmaz.

·         DISPERSANT SP

Boyama için dağılma ve dengeleme maddesidir; çoğunlukla Polyester ve Poliamid için önerilir. Vat boya koruyucu koloidi.

·         LAVAPAL N 800 B1

Denim giyim ıslak işlemleri için yüksek verimli geri boyama önleyici madde.

·         PLEXMET AK – PLEXMET AK LIQ

Dağıtıcı ve çok etkili ayırma maddeleri, hidrojen peroksit dengeleyicileri. Ağartma işlemlerinde silikat tortuları oluşmasını önler.

·         PLEXMET BIO LIQ – PLEXMET BIO CONC

Oldukça biyobozunur, dispersiyon ve ayırma maddeleri; metal bazlı boyarmaddelere etkisi yoktur. Reaktif boyama veya baskı sonrası sabunlama olarak çok etkilidir.

·         PLEXMET HN

Düşük molekül ağırlıklı polimaleat türevi, yüksek verimli dispersiyon ve ayırma maddesidir; metal esaslı boyarmaddelerde etkisi yoktur, köpürmez. Kristalizasyon inhibitörü. Tek banyo pişirme ve boyama işlemine imkan sağlar. Herhangi bir boya maddesi için mükemmel çözücü olup kısa banyo oranlı makinelerde sabunlama için uygundur.

·         PLEXMET HP

Düşük molekül ağırlıklı polimaleat türevi, yüksek verimli dispersiyon ve ayırma maddesidir; metal esaslı boyarmaddelerde etkisi yoktur, köpürmez. Kristalizasyon inhibitörü. Tek banyoda pişirme ve boyama işlemine imkan sağlar. Herhangi bir boya maddesi için mükemmel çözücü olup kısa banyo oranlı makinelerde sabunlama için uygundur.

·         PLEXMET RE N

Sabunlama için özel dispersiyon ve ayırma maddesi. Çok güçlü dispersiyon etkisi ve kalsiyum iyonlarına karşı mükemmel kompleksleştirme gücü. Boyarmadde geçişini etkilemez, yüzey aktif değildir, köpük oluşturmaz.

·         PLEXMET SR

Polimetakrilat türevi bazlı sabunlama maddesi; mükemmel dispersiyon maddesi. Vat boyarmaddelerinin koruyucu kolloidi; boyamada ayırıma / dispersiyon maddesi olarak kullanılmaya uygundur.

·         ACHITEGAL 619

PES boyamada köpüklenme düzeyi düşük, dispersiyon ve düzgünleştirme maddesi.

ENZİMLER

·         BIOLAM

İpek ve yün işlenmesinde modaya özel efekt için proteaz enzimi.

·         ECOBLEACH

Denim ağartma ve indigo gölgeleme için lakkaz enzimi, çeşitli eskitme ve ağartma etkileri için kullanılır.

·         ECOSTONE NEUTRAL LIQ

Sıvı asitli selülaz. Selüloz elyafta biyo-temizleme ve yüzeysel finish işlemler için uygundur. Nötr pH’da ve 30-40 ° C sıcaklıklarda kullanılabilir. Pamuk için özellikle uygundur.

·         ECOLASE FL HC

Enzim (alfa-amilaz). Hazır konfeksiyon ve pamuklu kumaşlardaki süreksiz haşıl sökme işlemleri için uygundur. Optimum uygulama sıcaklık aralığı: 40 ila 70° C.

·         ECOLASE HN

Enzimatik (alfa-amilaz) haşıl söküm maddesi. Yüksek sıcaklıklara (95-100° C) dayanıklıdır; nişasta haşıl sökümü için uygundur.

·         ECOLASE LF

Enzimatik (alfa-amilaz) haşıl söküm maddesi. 40-70° C’de fularlama uygulaması için uygundur, pad-batch haşıl sökümünde kullanılır. Süreksiz işlemler için uygundur.

·         ECOSTONE L

Sıvı asit selülaz. Selüloz liflerinde biyo-temizleme ve yüzeysel finish işlemi için uygundur. Özellikle pamuklular için uygundur.

·         NOVAFIX NPN T – NOVAFIX PN 119

Toz halinde, nötr tamponlu selülaz. Konfeksiyon ürünlerindeki “taşlama” işlemleri için uygundur. Ponza taşı ve işlem süresinin azaltılmasına olanak sağlar.

·         REDOXONE OK CONC

Enzim (katalaz). Hidrojen peroksit kalıntılarının ağartma sonrası nötrleştirilmesi için uygundur. Durulamadan doğrudan yeni bir banyoda boyama yapılmasına olanak sağlar.

·         ECOLASE PE

Biyo pişirme için özel enzim; optimum ıslanabilirlik sağlar, depolimerleştirme ve kumaş mukavemet kaybına neden olmaksızın boyama ve renk haslığını iyileştirir.

FİKSATÖRLER

·         ACHIFIX ECO LIQ

Direk ve reaktif boyalar için formaldehit içermeyen fiksatör. Islak haslığı arttırır, boyanlı yüzeylerde ışık haslığı ve tonunda herhangi bir etkisi yoktur.

·         ACHIFIX GMX

Selülozik ve yünlü elyafların iyonik yük modifikasyonu için özel yardımcı madde. İplik, kumaş, örme ürünler ve konfeksiyon ürünlerinde kullanılmaya uygundur.

·         ACHIFIX IND FF

Fikse maddesi. Özellikle indigo boyalı iplikler için sürekli proseslerde, halat ve geniş formda önerilir. Sülfür boyaları ve indigo iplikleri için uygundur. Yıkama haslığını ve taşlama direncini iyileştirir, atkılarda ve ceplerde lekelenmeyi önler.

·         ACHIFIX MB

Direk ve reaktif boyalar için formaldehit içermeyen fiksatör. Tüm ıslak haslığı iyileştirir, ışık haslığı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

·         ACHIFIX SL LIQ

Direk ve reaktif boyalar için formaldehit içermeyen poliamin bazlı fiksatör. Işık haslığı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

·         ACHIFIX PA

Fikse maddesi. Asit boyalarla boyalı hazır konfeksiyon ürünleri ve polyamid kumaşlara baskıda uygundur. Boyama sonrası banyoya doğrudan eklenebilir, çektirme yöntemi için uygundur.

DİNKLEME MADDELERİ

·         ECOPON LP – ECOPON LP LIQ

Özellikler yün elyaflar için dinkleme/keçeleştirme etkisi ile yıkama ve rezerve maddeleri. Boya birikmesini önler.

·         NOVAFULL ST

Yün için özel olarak geliştirilmiş deterjan.

·         NOVAFULL WTL

Çok yumuşak tuşe ile, düşük ve orta süreli modern dinkleme işlemleri için geliştirilmiş dinkleme maddesi. Genellikle ön pişirme yapılmış kumaşlara uygulanır, sürekli pişirme işleminden sonra kumaşın tuşesini iyileştirmeye yönelik yumuşak bir deterjan olarak kullanılabilir.

·         SAVOTEX STL

Yün ve diğer tüm yüksek kaliteli elyafların, ayrıca kaşmir ve bunu içeren karışımlar ile giysilerin boyama sonrasında, tüm özellikleri korunarak dinklendirilmesi için geliştirilmiş bir yağ asitleri türevidir. Avantajları: mükemmel dinkleme etkisi, yüzey aktif maddelerde en modern akımların gerektirdiği şekilde güçlü azaltılmış içerik; mükemmel ıslatma ve deterjan gücü; iyi köpük üretme etkisi gibi avantajları sağlar. İşlem görmüş mallara çok yumuşak ve dolgun tuşe sağlar.

ISLATICILAR

·         ACHITERGE NA LIQ

Non-woven (dokusuz) kumaş ıslak işlemleri için düşük köpük oluşumu ile özel ıslatıcı / dispersiyon maddesi

·         ACHITINA DS

Islatıcı. Köpüklenme düzeyi düşüktür, alkali koşullarda 10° Bé ye kadar kararlıdır. Özellikle kontinü iplik veya geniş indigo boyama için önerilir.

·         ACHITINA IMC

Islatıcı. Köpüklenmez, alkali, indirgen ve oksidatif koşullara dayanıklıdır. Tekrar ıslatıcı olarak kullanılır ve boyama düzgünlüğünü iyileştirir.

·         ECOPON LR

Her türlü tekstile uygun, hava gidermede etkili hızlı ıslatıcı madde. Nötr veya alkali ortamda verimlidir. Silikon içermez.

·         MERCERIZING MF

Merserizasyon ve kostik soda işlemleri için, kresol içermeyen ıslatıcı madde. Köpüklenmez, safsızlıklara ve toprak alkali tuzlarına karşı dispersiyon ve ayırma etkisi vardır. 28-30° Bé’ye kadar kararlıdır.

 

·         NOVAFOAM 822

Yüksek köpük kesici etkisi ile ıslatıcı ve hava giderme maddesi. Özellikle yüksek türbülanslı makineler için önerilir. Yün bobinleri ve karışımlarının boyama karışımları, poliamid çorap ve iç giyim boyama, örme malların jet boyaması ve hazır giyim boyama için uygundur.

·         IMBIGEN NRW 3

Su ve yağ itici finish işlmelerinde ıslatıcı.

OKSİTLEYİCİ / İNDİRGEYİCİ MADDELER

·         CANDOFOR RN

Hidrosülfit ve optik parlatıcı bazlı indirgen madde. Özellikle yün, ipek, poliamit ve rejenere bitkisel lifler için önerilir.

·         OXITON M 11

İndirgeme karşıtı madde. Reaktif boyalarla boyamada, yün ve yün / akrilik boyamada ve aşındırma baskı sırasında koruyucu olarak kullanılmaya uygundur.

·         OXITON S LIQ

İndirgeme karşıtı madde. Reaktif boyalarla boyamada ve vat boya oksitlenmesinde uygundur.

·         OXITON S P

Granül halde indirgeme karşıtı madde. Reaktif boyalarla boyamada ve vat boya oksitlenmesinde uygundur.

·         OXITON SP 2

Kükürt, hidron ve vat boyalar için ekolojik oksitleyici madde. Sürtme haslığı, boya madde çekimi ve tekrarlanabilirlik özelliklerini iyileştirir.

·         REDOXONE FPW

Beyaz kristal toz halinde kararlı, kokusuz indirgen madde. Tozumaz. İndirgeyici etkisini alkali koşullarda ve 70° C’nin üzerinde gösterir. Sodyum hidrosülfitin kısmı ya da tamamaen yer değiştirmesine izin verir; böylece atık sudaki sülfit kirliliğini önemli ölçüde azaltır.

·         REDOXONE R 10

İndirgen madde ve deterjan. Polyester indirgen soyulma işleminde sodyum hidrosülfit ve genel deterjanı değiştirmek için uygundur. Kolay biyo-bozunur üründür ve atık suyu sülfit türevleriyle kirletmez.

·         REDOXONE DB

Dispers boyalarla polyesterin boyama / baskı işleminin yıkamasında kullanılmaya uygun yardımcı madde. Bu aşamada kullanılan normal indirgen maddelerinin yerine geçer.

·         REDOXONE PRINT

Polyester soyma, asitli ortamda asetat / viskon karışımlarının aşındırılması ve selülozik elyafın boyalar ile aşındırma baskıda kullanılan sıvı indirgen madde.

DİĞER ÜRÜNLER

·         ACHIFIX DD 50

Özel efekt elde etmek için selüloz ipliklerin katyonizasyonuna yönelik özel reçine (“DENIFAST sistemi” ve “DENISOL sistemi”).

·         ACHITSOLVE UG

Fularlar üzerinde film oluşumunu azaltmaya yönelik higroskopik madde. Diğer yardımcı maddeler ile birlikte apre maddesi olarak kullanılabilir.

·         NOVACIDE LG

Baskı patları ve yardımcı maddeleri için düşük toksisiteli biyosit.

·         OXITON BL N

Pad-batch ağartma işlemleri sırasında haşıl sökme derecesini arttırmak için kullanılabilen oksitleyici sıvı haşıl söküm maddesi. Köpüklenmez.

GLİOKSALİK REÇİNELER

·         FINISH NFL

Formaldehit içermeyen, kırışma önleyici kendinden katalitik reçine. Oeko-Tex ve M & S formaldehit gerekliliklerine uygundur.

·         GLIOFIX DMA EXTRA

Önceden yoğunlaştırılmış ısıyla sertleşen reaktif reçine. Kumaş finish işlemleri ve konfeksiyon ürünlerinde kullanılmaya uygundur. Özellikle reaktif veya direk boyalı yüzeyler için önerilir.

·         GLIOFIX LFC EXTRA

Düşük formaldehitli kendinden katalitik glioksalik reçine. Tuşe ve boyut kararlılığını iyileştirir, boyalı yüzeylerde beyazlık derecesi ve ton üzerinde hafif bir etkisi vardır.

·         ACCELERATING 558

Reçine katalizörü.

·         FINISH MEL

Çekmez, kırışma önleyici finish yardımcısı olarak kullanılan melamin reçine;selulozik elyaf ve naylon taftadan dokuma ve örme kumaşlara sürekli tuşe sağlar.

AYIRMA MADDELERİ

·         ENTKAL CT LIQ

Sıvı inorganik ayırma maddeleri. Polifosfat bazlıdır, Kalsiyum ve Magnezyum iyonlarını birbirine ayırır, tüm lif türleri ve 70°C sıcaklığa kadar tüm prosesler için uygundur.

·         ENTKAL FE LIQ EXTRA

Demir ve Bakıra özgü ayırma maddesi. Başlıca kullanım alanı, çok fazla demir içeren pamukların söz konusu olduğu durumlarda, H2O2 ile ağartmadır. Sürekli ve süreksiz prosesler sırasında delik oluşumunu önler.

·         PLEXMET 2H

Tekstil malzemelerine yönelik asit işlemi için uygun bir yardımcı üründür ve peroksit ile ağartmadan önce sodyum hipoklorit için olası bir alternatif olarak kullanılabilir. Metal parçacıkları iyonize ederek pamuğa yönelik katalitik etkiyi ve hidrojen peroksit banyolarının destabilizasyonunu önler. Kuvvetli metal iyonlarını ayırma gücü. Köpüklenmez.

·         PLEXMET 4H

Tekstil asit işlemine yönelik yardımcı üründür ve peroksit ağartmadan önce sodyum hipoklorit yerine kullanılır. Metal iyonlarının pamuğa yönelik katalitik etkisini ve hidrojen peroksit banyolarının destabilizasyonunu önler. Alkali ortamda pH tamponu görevi, ayırma maddesi işlevi ve katalizör etkisi icra eder. Köpüklenmez.

·         PLEXMET FE

Demir ve Bakıra ayırma maddesi. Sürekli ve süreksiz peroksitle ağartma işlemlerinde özellikle önerilir.

·         PLEXMET KDM

Dispersiyon ve ayırma maddesi, ağartmada hidrojen peroksit stabilizörü. Silikatlar karşısında mükemmel dispersiyon etkisi, pamuklu ağartmada beyazlık derecesini arttırır ve lif depolimerizasyonundan korur.

DENGELEŞTİRİCİ MADDELER

·         STABILOXI OTN CONC

Hidrojen peroksit ile alkali ağartma için yüksek konsantrasyonlu stabilizatör. Her türlü işlem için uygundur.

·         STABILOXI KC

Hidrojen peroksit için stabilize edici madde. Mükemmel dispersiyon etkisi. Anti-katalitik etkisi sayesinde lifleri korur ve beyazlık derecesinin iyileştirir.

·         STABILOXI PG

Hidrojen peroksit için stabilize edici madde. Özellikle sürekli ve süreksiz işlemler için önerilmekte olup silikat içermez.

·         STABILOXI LG

Sürekli ve süreksiz alkali peroksit ağartma için stabilize edici madde. Hidrojen peroksitten tasarruf ederek çok yüksek bir beyazlık derecesi sağlar. Silikat içermez.

DÜZGÜNLEŞTİRME MADDELERİ

·         ACHITEGAL 314 NEW

Polyester boyama için düzgünleştirme, dispersiyon ve migrasyon yardımcıları. Düşük köpüklenme.

·         SETALAN 592 LIQ

Yün, ipek ve bunların karışımları için mükemmel düzgünleştirme maddesi. Boyarmaddelerin yaklaşık 10°° C daha düşük sıcaklıklarda çekilmesine yardımcı olur ve hoş tutuşu boyamadan sonra da muhfaza eder. Krom ile metalize boyarmaddeler ile boyarmaddenin tümüyle çekilmesini sağlar ve son banyoda krom konsantrasyonunun % 50 azaltır.

·         SETALAN LT

Yün ve ipeklerin ve bunların karışımlarının asit boyalar ile boyanma sıcaklığını azaltmaya yönelik yardımcı madde. Krom ile metalize boyarmaddeler ile boyarmaddenin tümüyle çekilmesini sağlar ve son banyoda krom konsantrasyonunun % 50 azaltır. Tek banyoda yün / akrilik karışımlarını Orta-koyu renk tonlarında boyamak için uygundur.

·         ACHINYL MEA

Yün / naylon karışımı boyamaya yönelik düzgünleştirici ve geciktirici madde. Poliamit lifi koruyarak, ton üstüne ton boyamaya imkan verir.

·         ACHITEGAL A

Selülozik iplikçikler üzerine vat, kükürt, direkt ve reaktif boyalar boşaltmaya yönelik düzgünleştirme maddesi.

·         ACHITEGAL C 50 CONC

Asit ve doğrudan boyalar için düzgünleştirme maddesi. Daha iyi düzgünleştirme sağlar. Boya maddelerinin yeniden çökelmesini azaltarak, baskı yıkama için de uygundur.

·         ACHITEGAL L

Düzgünleştirme maddesi. Pamuk üzerine direkt boyalarla boyama, yün, poliamit ve karışımlarını boyama ve konfeksiyon uygulamaları için uygundur.

·         ACHITEGAL P 2020

Çok etkili düzgünleştirme maddesi. Polyester ve polyester karışımlarınnı boyamaya uygundur. Liflerin afinite farklılıklarını azaltır ve düzgünleştirmeyi arttırır.

·         ACHITEGAL TBG

Düzgünleştirme, dispersiyon ve göç maddesi. Poliamid boyamaya özgüdür; iyi ıslatma etkisine sahiptir, dipersiyonu ve boyanın life nüfuzunu iyileştirir. Orta derecede köpüklenme.

·         ACHITEGAL TFX

Polyester boyama için düzgünleştirme ve dispersiyon maddesidir, taşıyıcı içermez. Boyarmaddelerin migrasyonuna ve geçmesine yardımcı olan bir miktar boya çözündürücü madde içerir.

·         ACHITINA F 100% – ACHITINA F 200%

Çok amaçlı emülsiyonlaştırma, dispersiyon, düzgünleştirme maddesi ve genel amaçlı deterjan. Özellikle indirgeyici koşullar altında polyester sıyırma işlemi için önerilir.

·         UNIGAL A 148 CONC

Bütün akrilik liflerin katyonik boyalar ile boyanmasında kullanılan geciktirme etkili düzgünleştirme maddesi. Boyama aşamasının tamamı boyunca katyonik boyaların geçme derecesini düzenler.

·         UNIGAL PE 57

Dispers boyalar için düzgünleştirme maddesi. Mükemmel taşınma etkisi, özellikle yüksek sıcaklıkta çok iyi dağılım özellikleri. Köpüklenmez.

·         UNILAM AS 25

Yün, ipek ve naylonun asit ve ön metalik boyalarla boyanmasında kullanılabilen düzgünleştirme maddesi. Boyaya etki ederek life olan afinitiesini azaltır. Selüloz liflere direkt boyaları düzgünleştirir.