Elyaf ve İplik Yağları

Elyaf ve İplik Yağları
Achitex Minerva, Spin Finish ürünleri, yağlayıcılar ve bobin yağlarının yanı sıra, antistatik maddeler ve kolloidal silika mikro dispersiyonları, köpük gidericiler, ring eğirme ve güve önleyici yağlayıcılar gibi özel ürünler sunmaktadır. Achitex Minerva’nın başlıca amacı, tedarikçilerle yakın işbirliği sayesinde müşterilerin taleplerini, özel formulasyonların geliştirilmesi suretiyle her aşamada teknik destek sağlayarak karşılamaktır. Sektörün gereksinimlerini karşılamak, ve daha kaliteli ürünler geliştirmek için laboratuvarlarımız sürekli çalışmaktadır Elyaf ve iplik üretiminde geniş bir ürün yelpazemiz mevcuttur.

Birincil Eğirme

Spin finish aslında, sıkma işleminden hemen sonra kissroll silindirleri veya ölçme pompaları ya da iplik kılavuzları vasıtasıyla lif yüzeyine uygulanan yağlar, emülsiyonlaştırıcılar, anti-statik maddeler, bağlama maddeleri, nemlendiriciler/ ıslatma maddeleri, biyositler ve diğer katkı maddelerinin kompleks bir karışımıdır.

Achitex Minerva , çalışmalarını bu tür preparasyonlar formüle etmeye yöneltmiş ve bugün kullanılan teknoloji veya lifler ne olursa olsun, en zorlayıcı müşteri taleplerini karşılamak için uygun çözümler sunacak yetkinlik düzeyine ulaşmıştır.

·         ACHISPAN 110 N

PAN ıslak büküm lifler için  yün tipi kıtık veya ştapel boyanmamış lif için tasarlanmış sorbitan türevleri, emülsiyonlaştırıcılar ve anti-statik maddelerin karışımı. Antistatikliği ve yumuşaklığı iyi.

·         AVIFIL 75

PP kısa lifler için , sorbitan esterleri, emülsiyonlaştırıcı ve anti-statik madde karışımı.

·         AVIFIL 80

PP jeotekstil lifleri için uygun etoksilatlanmış yağ asidi esteri ve antistatik maddeler karışımı. Yüksek antistatiklik, iyi termal kararlılık.

·         AVIFIL CT 2

Hidrofilitesi standart, silikon içermeyen,hijyenik kullanıma yönelik PP dokusuz termal bağlı coverstock için uygun etoksillenmiş yağ asidi, kohezyon ve anyonik antistatik maddeler karışımı. İyi antistatiklik ve kohezyon.

·         AVIFIL PA 515

PA 6 ve 6.6 çok filamentli düz ipliklerin soğuk işlenmesi için uygun yağ asidi esterleri, emülsiyonlaştırıcılar ve antistatik maddeler karışımı. Çekme-çözgü, dokuma ve örgü işlemleri için tasarlanmıştır. İpliğin uzun süre depolanmasından sonra bile düşük sürtünme ve mükemmel antistatiklik. Olağan haşıllama maddeleriyle uyumludur.

·         AVIFIL PM

PP kısa liflleri için uygun, sorbitan esterleri, emülsiyonlaştırıcılar ve anti-statik madde karışımı. Kohezyonu artırmak için PAN lifi için spin finish eklenebilir.

·         TECHSPIN NFD 94

PA 6 ve 6.6 çok filamentli ipliklerin FDY işlenmesi için tasarlanmış yağ asidi polyol esteri, emülsiyonlaştırıcılar ve antistatik maddeler karışımı. Mükemmel ısıl kararlılık. Dokuma için uygundur ve teknik iplikler için önerilir.

·         TECHSPIN PHS 120

PET ştapel lifleri için de uygun, hijyenik kullanıma yönelik dokusuz termal bağlı PP coverstock için tasarlanmış etoksillenmiş yağ asidi, kohezyon maddeleri ve anyonik antistatik maddeler karışımı. Silikonsuzdur, standart hidrofilite sağlar. İyi antistatiklik ve kohezyon.

·         TECHSPIN TWDS

PET düz iplik için uygun polyol esterler, yağ asidi esterleri, iyonik olmayan emülsiyonlaştırıcıları ve katkı maddeleri karışımı. İyi termal kararlılık ve düşük hava emisyonu

·         TECHSPIN NPY 82

Yağ asidi esterleri, özel EO / PO türevleri, emülsiyonlaştırıcılar, ıslatma maddesi ve özel katkı maddeleri karışımı. Otomatik taraklı FTF de da dahil olmak üzere ya konvansiyonel ya da HTSH ısıtıcılarla donatılmış yüksek hızlı makinelerde çekme-dokunmak üzere Polyamide 6 ve 6.6 filament ipliklerinin en güncel POY işlemleri için özel olarak tasarlanmış bir spin finishtir.

İkincil Eğirme

Spin finish aslında, sıkma işleminden hemen sonra kissroll silindirleri veya ölçme pompaları ya da iplik kılavuzları vasıtasıyla lif yüzeyine uygulanan yağlar, emülsiyonlaştırıcılar, anti-statik maddeler, bağlama maddeleri, nemlendiriciler/ ıslatma maddeleri, biyositler ve diğer katkı maddelerinin kompleks bir karışımıdır.

Achitex Minerva , çabalarını bu tür preparasyonlar formüle etmeye yöneltmiş ve bugün kullanılan teknoloji veya lifler ne olursa olsun, en zorlayıcı müşteri taleplerini karşılamak için uygun çözümler sunacak yetkinlik düzeyine ulaşmıştır.

 

·         ACHIFIL AL

Yün ve karışımlarından yün eğrilmesi için yağ asidi esteri, emülsiyonlaştırıcılar ve anyonik antistatik maddelerden oluşan bir karışımdır. Yağlama ve kohezyon düzeyi yüksektir.

·         ACHIFIL D 100

Yün ve karışımlarından yün eğrilmesi için uygun sentetik yağlar ve emülsiyonlaştırıcılardan oluşan bir karışımdır. Yüksek tarama performansları. Dokuma ve örme için uygundur.

·         ACHIFIL R 345

Yün ve sentetik liflerden kamgarn eğrilmesi için uygun polioksialkilenglikoller, emülsiyonlaştırıcılar ve anti statik maddeler karışımıdır. OE eğirme için önerilir. 

·         ACHIFIL TXN

Yün ve karışımlarından yün eğrilmesi için yağ asidi esteri, emülsiyonlaştırıcılar ve anyonik antistatik maddeler karışımıdır. Örme ve dokuma için tasarlanmıştır.

·         ACHIFIL STO

Yün ve karışımlarından kamgarn eğrilmesi için yağ asidi esteri, emülsiyonlaştırıcılar ve anyonik antistatik maddelerden oluşan bir karışımdır.

·         DEFILAN EM 35

Yağ asidi esteri, emülsiyonlaştırıcılar ve antistatik maddeler. Yün ve karışımları için evrensel kamgarn eğirme yağı.

·         DEFILAN VP 90

Kamgran yün için yağ asidi esteri, emülsiyonlaştırıcılar ve anyonik antistatik maddelerden oluşan bir karışımdır.  İnce numaralar için önerilir. 

·         DEFILAN W 301

Kamgarn yün ve karışımları için uygun yağ asidi esteri, emülsiyonlaştırıcılar ve antistatik maddelerden oluşan çevre dostu bir karışımdır.

·         ORAFIL AT

Yağ asidi esteri, emülsiyonlaştırıcılar ve anyonik antistatik maddelerden oluşan bir karışımdır.  Kuzu yünü, şetland, angora, kaşmir vb. için özel yünlü eğirme yağı. Örgü için uygundur.

·         ORAFIL EB 5

Yün, şetland, angoradan yün eğrilmesi için tasarlanmış yağ asidi esteri, emülsiyonlaştırıcılar ve anyonik antistatik maddelerden oluşan bir karışımdır. Örgü için uygundur. Yüksek tarama performansları.  

·         ORAFIL MS

Yünlü eğirme sisteminde işlenmiş yün ve karışımları için, yağ asidi esteri, emülsiyonlaştırıcılar ve anyonik antistatik maddelerden oluşan bir karışımdır. İyi lif yağlama ve birleştirme. 

·         DEFILAN SC

Sentetik ester, anyonik ve iyonik olmayan yüzey aktif maddeler karışımı. Üniversal kamgarn eğirme yağı.

·         ACHIFIL ODA

Sentetik yağlar, emülsiyonlaştırıcılar ve antistatik maddeler karışımı. Güçlü antistatik güce, mükemmel kayganlığa ve yüksek kohezyon özelliklerine sahip bir yağlayıcıdır. Yağ ve kirli malzemelerin bulunduğu durumlarda bile makinelerde tortu birikmesini önlemek için iyi emülsiyonlaştırma gücü sergiler.

BOBİN YAĞI

·         COROIL NGL

Madeni yağ, esterler, emülsiyonlaştırıcılar ve özel katkı maddeleri karışımıdır. Yüksek hızlı makinelerde dokunan poliamid ve polyester iplikler için sıçrama önleyici kapsamlı bobin yağı.

ANTİSTATİK MADDELER

·         ACHISTAT 073 F

Nötralize fosforik asit esterleri ve etoksillenmiş türevler karışımı. Yüksek higroskopik etkiye sahip antistatik madde.

·         ACHISTAT AL 30

Nötralize fosforik asit esteri. Üniversal anyonik-iyonik olmayan antistatik madde.

·         ACHISTAT CB 2

İnorganik bazlı ürün. Genel amaçlı antistatik madde.

·         ACHISTAT HF 50

Doğal ve sentetik liflerin yünlü ve kamgarn eğrilmesi için tasarlanmış etoksillenmiş türev ve antistatik madde özel karışımı. Dokuma dışı ürünler için tavsiye edilir.

·         ACHISTAT K

Nötralize fosforik asit ester ve poliglikoller karışımı. Yünlü ve kamgarn eğirme sistemi için anyonik-iyonik olmayan antistatik madde.

·         ACHISTAT OCV

Kuaterner amonyum bileşiği. Cam lifleri için de uygun, genel amaçlı katyonik antistatik madde.

·         ACHISTAT QR

Kamgarn ve yün eğirme için, ıslatma ve antistatik özelliklere sahip anyonik ve iyonik olmayan yüzey aktif madde karışımı.

ÖZEL ÜRÜNLER

·         ACHIFLEX PS

Özel katkı maddeleri içeren, yüksek ölçüde mikronize koloidal silika. Yünlü ve kamgarn eğirme için kohezyon maddesi.

·         ACHIGEL 12

Mikronize koloidal silika. Yünlü ve kamgarn eğirme için kohezyon maddesi.

·         MYSTOX MP

Wools of New Zealand ve Wool mark Company yayınlarında listelenen Bombora içeren (Permetrin içermeyen) iyonik olmayan kendi kendini emülsiyonlaştırıcı güve önleyici olmayan madde.   Güvelere ve böceklere karşı dayanıklıdır.  

·         RINGOIL B2

Madeni yağ ve emülsiyonlaştırıcılar. Kopçalar için non-iyonik yağlayıcı madde.