Cam Elyaf

YAPI KİMYASALLARI
CAM ELYAF

Achitex Minerva, 20 yılı aşkın tecrübesiyle, cam elyafı haşıllama uygulamaları için emülsiyonlar imal eden önde gelen üreticilerinden biridir. Termoplastik ve termoset uygulamaları için 25 emülsiyondan oluşan içeren tutarlı ve yenilikçi bir ürün yelpazesi sunar.

Firmamız, müşterilerimizle yakın işbirliği içinde, termoplastik uygulamalar, Doğrudan Bükme, Bükme, Kırpılmış lif veya MAT uygulamaları için,  çeşitli emülsiyonlar tasarlamakta, geliştirmekte ve üretmektedir:

  • Mükemmel moleküler ağırlık, kararlılık ve mekanik özellik,
  • Çok küçük ve tutarlı parçacık boyutu Mükemmel koku ve renk profili
  • Çok düşük seviyede serbest Maleik Anhidrit ve yüzey aktif madde
  • Cam elyaf üzerine kuplaj efektini arttırmak için mükemmel ıslatma özellikleri
  • Aminler gibi dengeleştiricilerin elimine edilmesini sağlama
  • Doğrudan gıda teması için, PIM de dahil olmak üzere AB ve ABD Direktiflerine uygundur.

Termoset uygulamalarına yönelik emülsiyonlarımız, bir dizi epoksi ya da poliüretan reçine bazlı sulu emülsiyonlardan oluşmaktadır ve müşterilerimizin ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılayan çeşitli epoksi indeksleri ve molekül ağırlıkları sunar.

Achitex Minerva, cam elyafının hazırlanmasında ve üretiminde kullanılan, eksiksiz bir dizi ürün sunar, cam elyafı veya pigment dispersiyonlarının eğirme işlemlerinde cam elyafının renklendirilmesinde kullanılan antistatik maddeler, yağlayıcılar gibi.

Emülsiyonlarımız, Sağlık ve Çevrenin korunması için, NPO içermez ve Gıdalarla doğrudan temas için “10/2011 (AB) Sayılı Komisyon Yönetmeliği” Direktifine uygundur. Tüm fiberglas ürün yelpazemiz, REACH mevzuatına ve standartlarına uygun olarak üretilmekte olup, KK/KG laboratuvarlarımız tarafından ISO 9001: 2008 kalite yönetim sistemine göre kontrol edilmekte ve izlenmektedir.